4 ЛЮТОГО ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ОНКОЗАХВОРЮВАННЯМИ

опубліковано 30 січ. 2012 р., 23:07 Кафедра онкології та радіології ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 2 лют. 2012 р., 22:59 ]

Згідно рішення Міжнародної спілки проти раку (UICC) 4 лютого проводиться Всесвітній день боротьби з раком. Його метою є привернення уваги населення та органів охорони здоров’я держави та області до попередження, виявлення та лікування даної хвороби. Актуальність даного захворювання не викликає сумнівів, адже з року в рік спостерігається невпинне зростання захворюваності та смертності населення, діагностика та лікування часто є складними та вартісними, а результати лікування часто є невтішними.

Рак займає друге місце в структурі смертності населення України, поступаючись лише серцево-судинним захворюванням. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка, з яких третину складають люди працездатного віку. Згідно з оцінками експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже половину випадків раку можливо попередити, адже саме фактори зовнішнього середовища та спосіб життя відіграють значну роль в розвитку раку, такі як забруднення навколишнього середовища, неправильний спосіб харчування, малорухливий спосіб життя та паління.

За останній час відмічається зростання частоти виявлення раку в пізніх стадіях, що можна пояснити відсутністю настороженості населення до злоякісних хвороб, незнанням прийомів самообстеження та способів профілактики і здорового способу життя. Необхідно підвищувати інформування населення, що могло би сприяти покращанню раннього виявлення та діагностики раку, адже профілактична поведінка є найкращою запорукою попередження захворювань людини.

До Всесвітнього дня боротьби з раком кафедрою онкології та радіології Буковинського державного медичного університету заплановано:

Проф. Іващук О.І. – відповідно до плану та державного замовлення Чернівецької обласної телерадіокомпанії 01.02.2012 р. круглий стіл з головним лікарем Чернівецького обласного онкологічного диспансеру Гонцою А.О. та онкологами, присвячений питанням профілактики і боротьби з раком, та у прямому ефірі «Телевізійна студія А 3» 02.02.2012 р. на тему «Чи дієвою є державна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року?». Ведуча програми – журналіст Мар’яна Дерда.

Доц. Пересунько О.П. прочитав цикл лекцій акушеркам, фельдшерам ФАПів та лікарям акушерам-гінекологам районів цикл лекцій зі скринінгу раку шийки матки (17.01.2012, 18.01.2012, 19.01.2012 р.).

Також очікуємо на публікації співробітників кафедри:

Сенютович Р.В., Олійник Е.В. «Фактори ризику розвитку раку молочної залози» – в газеті «Буковинське віче»

Шумко Б.І. Що потрібно знати про меланому? – в газеті «Молодий буковинець» та «Чернівці».

Шульгіна В.В. «Рання діагностика раку молочної залози» - в газеті «Час».