РОЖЕВА СМУЖКА – ЗНАК БОРОТЬБИ З РАКОМ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ. 20 ЖОВТНЯ — ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РАКОМ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ.

опубліковано 21 жовт. 2015 р., 03:36 Кафедра онкології та радіології ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎

Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає - в середньому на 1-2% за рік - і в даний час у структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і щогодини від нього вмирає одна жінка. В цілому щорічно це грізне захворювання забирає життя майже 7, 5 тис. жінок по всій Україні. На жаль, саме пізнє виявлення цього захворювання є однією з головних причин того, що хоча в світі помітна тенденція до зниження смертності (в середньому на 1% за рік), в Україні зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності. Рак молочної залози діагностується в запущених стадіях у чверті українських пацієнток, і половина з них помирає вже протягом першого року після виявлення.
    Не останню роль в пізньому зверненні до лікарів грає непоінформованість суспільства про справжній стан проблеми раку грудної залози, неконтрольований державою стихійний розквіт самореклами "народних цілителів», некомпетентних і, зазвичай, непорядних людей, а не лікарів-професіоналів. Через неправильне лікування хворі втрачають час, а хвороба набирає обертів.

Тому кафедрою онкології та радіології БДМУ в день боротьби з раком молочної залози за участю студентів 3-го та 5-го курсів було тпроведено акцію «Кожна жінка повинна пам’ятати про рак молочної залози». Під час проведення акції студенти роздавали пересічним громадянам пам’ятку самообстеження молочних залоз куди входили адреса та контактні телефони лікарів-спеціалістів куди може звернутися жінка з будь якою підозрою на дане захворювання. А також була проведена санітарно-просвітницька бесіда з кожною жінкою.